Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích

V úterý, 14. listopadu se od 9:30 uskuteční v prostorách ZČU již 10. ročník „Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích“, který pořádá Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni.
Tato konference se již počtvrté bude konat s účastí studentů SŠ. V loňském roce se konference zúčastnili zástupci devíti středních škol a naši studenti se neztratili – technickou sekci AJ vyhrál Jan Šimek a v humanitní se v NJ umístila na vynikajícím 2. míste Renata Marečková.

O co vlastně jde? Jedná se o soutěž o nejlepší 10-ti minutovou prezentaci v anglickém, německém, ruském, francouzském nebo španělském jazyce na velmi dobré jazykové úrovni. Této soutěže se účastní studenti, kteří prokáží schopnost prezentovat zvolené téma stejně jako o tomto tématu vést diskuzi. Studenti SŠ si mohou zvolit libovolné téma a mohou představit prezentaci ve zvoleném cizím jazyce jednotlivě nebo ve dvojici.

Jak na to? K přípravě prezentace a podrobnostem o konferenci nabízí Ústav jazykové přípravy ZČU provedení instruktáže/prezentace přímo na naší škole v trvání 45 minut (konkrétní datum pro zájemce bude upřesněn poté, co bude znám počet zájemců).

Co za to? Vítězové soutěže jsou odměňováni z finanční dotace města Plzně a ze sponzorských darů partnerských firem. Každá firma má také možnost ocenit kteréhokoli ze soutěžících bez ohledu na výsledné pořadí, např. formou Ceny sponzora. Občerstvení během konference je zajištěno.

Bližší info viz. leták zde →studentska-konference-plakat-2017

Těšíme se na hojnou účast ve školním kole! Termín školního kola bude uveden po instruktáži jedním z organizátorů.

Příspěvek byl publikován v rubrice UJP ZČU. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.